Ki-duk KimII

8,1
629 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Ki-duk Kim

Czy jest w Polsce jakaś literatura na temat tego reżysera? Może być też artykuł w gazecie jeśli ktoś się natkną niech da znać :)

Remus1000

Ha!Art przy okazji festiwalu ENH częstuje co roku bardzo przyzwoitą literaturą na temat kina, bezpośrednio dotyczącej Kim-Duk Kima nie ma, ale jest kilka książek o kinie azjatyckim (głównie nowej fali, dlatego Kima nie mogło zabraknąć).Wiem, bo sama kiedyś polowałam :) Pobuszuj na allegro.

Demri_Lara

A jakiś przykładowy tytuł książki Ha!Artu, w którym było coś o Kimie? Bo ja mam ich książkę o Tsaiu i nowym kinie tureckim, ale nie przypominam sobie, żeby coś wydali o kinie koreańskim. :/
Z góry dzięki za pomoc. :)

Remus1000

Nie ma literatury po polsku na jego temat. Są bodaj dwie książki po angielsku, w Polsce nie do kupienia. Można zamówić na brytyjskim amazonie (35 funtów bodaj). We Wrocławiu jest biblioteka koreańska i są osobne książki (po angielsku) na temat właściwie wszystkich koreańskich reżyserów tego pierwszego pokolenia nowej fali koreańskiej, a na jego temat nie ma:/ Z Arirangu wynika, że Koreańczycy go nie traktują jak "swojego", więc tu bym upatrywał przyczyny.

kosa480

Ostatnio czytałam "Kino Dalekiego Wschodu" Piotra Kletowskiego i przy okazji kina koreańskiego było trochę o Kim Ki-duku, ale niewiele.

inkaustus

Widziałem te książki na amazonie, strasznie drogie.
"Kino Dalekiego Wschodu" Kletowskiego to marność straszna. Co krok jakieś błędy (merytoryczne), a autor właściwie tylko przepisuje informacje z angielskiej Wikipedii. Wyjątkiem jest rozdział o kinie Japońskim, większym od wszystkich innych "opisanych" kinematografii razem wziętych. Szczerze odradzam ;/.

Remus1000

Pojawiła się książka bezpośrednio o Kim Ki-duku, bodajże jedyna takiego rodzaju biografia, z wywiadami, jego wyznaniami, bardzo szczegółowo opisane. Ale problem jest taki, że książka wydała się jedynie w języku japońskim i jestem w trakcie tłumaczenia ów dzieła, co nie jest łatwe, a potrzebne niestety do pracy dyplomowej.
Jedyne co powiem, to że jego życie było niesamowicie ciężkie, toteż nie dziwie się tematyki przedstawianej w filmach.

filmoradar

Zdradziłbyś kilka szczegółów? :)

JakbySieDalo

To jest ta książka

http://www.amazon.co.jp/%E3%82%AD%E3%83%A0%E3%83%BB%E3%82%AE%E3%83%89%E3%82%AF%E 3%81%AE%E4%B8%96%E7%95%8C-%EF%BD%9E%E9%87%8E%E7%94%9F%E3%82%82%E3%81%97%E3%81%8F %E3%81%AF%E8%B4%96%E7%BD%AA%E3%81%AE%E5%B1%B1%E7%BE%8A%EF%BD%9E-%E3%83%81%E3%83% A7%E3%83%B3%E3%83%BB%E3%82%BD%E3%83%B3%E3%82%A4%E3%83%AB/dp/4861910064

Koniec szczegółów :P

filmoradar

no, brawo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones