PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147262}

Pusty dom

Bin-jip
7,7 22 589
ocen
7,7 10 1 22589
7,9 12
ocen krytyków
Pusty dom
powrót do forum filmu Pusty dom

nie zgodza sie z moja opinia moi przedmowcy, ale nie uwazam tego filmu za wybitny, nieuwazam go za bardzo dobry a zaledwie za poprawny a nawet przecietny. Odnosze wrazenie ze ostatnimi kino azjatyckie jest niejako na sile pchane i promowane w swiecie ... doszukuje sie w nim niesamowitosci i cudow ... i oczywiscie nie uogolniajac czasem jest to troche na wyrost. nie moge powiedziec ze w pustym domu brakuje niejednoznacznych wymownych scen ale ...rownie dobrze mozna ten film przetlumaczyc sobie dosc przyziemnie i czy faktycznie pokazuje on cos wielkiego ?? czy naprawde sposob ukazania uczuc przez kim ki-duka jest az tak nowatorski ze film nalezy uznac za dzielo ?? lubie film stonowane ciche ... w ktorych napiecie buduje sie niedopowiedzeniem - miedzy slowami, ale ... przepraszam ... pierwsze 40 minut filmu powiewa nuda ... rozumiem ze mozna fascynowac sie kultura w tym przypadku koreanska tak orientalna dla nas ... ze jest to cos innego i przyciaga ale czy to naprawde wystarcza by w filmie tym widziec dzielo ?? nie zaprzeczam film ten ma bardzo wazne i wartosciowe przeslanie ale czy napewno sposob "doprowadzenia" do niego jest wybitny ?? uwazam ze nie ... i choc mam sentyment do kina azjatyckiego tym razem czuje niedosyt.

emsie

Nie musisz nikogo przepraszac za to w jaki sposob odebrales ten film, jest to Twoja prywatna sprawa i masz do tego pelne prawo. Natomiast chcialbym Ci uswiadomic, ze wcale nie "przeslanie" w kinie jest tym najistotniejszym elementem, ale jest nim pewne nienamacalne i nie dajace sie latwo zdefiniowac "cos". Dla mnie to "cos' jest obecne w filmie Kimkiduka i dlatego oceniam go wysoko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones