PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=147262}

Pusty dom

Bin-jip
7,7 22 584
oceny
7,7 10 1 22584
7,9 11
ocen krytyków
Pusty dom
powrót do forum filmu Pusty dom

"Popsuta" końcówka

ocenił(a) film na 7

Mam wrażenie iż tylko mnie podobała się ogromnie pierwsza część filmu i zniechęciło zakończenie.Pierwsza połowa to nastrojowa, poetycka opowieść o samotności, miłości, o tym czym jest dom, istota posiadania i wiele innych tematów. Pomimo prostoty wieloznaczna i zapadająca w pamięć symbolicznymi scenami. Natomiast od momentu gdy para bohaterów została złapana przez policję zaczął się inny film i niestety zagubiła się ta melancholijna prostota. Parę scen późniejszych było genialnych (jak choćby dziewczyna drzemiąca w domu nieznajomej pary) ale zniknęła fajna opowieść na rzecz pogmatwanej metafizyki. O ile rozumiem zabawę z tematami snu i jawy, to wydaje mi się iż gdyby film mocniej pozostał w poetyce realistycznej byłby naprawdę mocną, prawdziwą opowieścią. A jak dla mnie, skończyło się na baśni gdzie reżyser puszcza na końcu oko do widza, bagatelizując wszystko co opowiedział.

ocenił(a) film na 9
oktaryna

zgadzam się, film bardzo się zepsuł od momentu aresztowania. Jednak i tak jest rewelacyjny

ocenił(a) film na 7
oktaryna

zgadzam się

ocenił(a) film na 8
oktaryna

a jak bys w takim razie skonczyl/a ten film? w sumie moglby sie i tak skonczyc jak pierwsza czesc, o ktorej wczesniej mowiles/as.
Podobal mi sie baardzo :)

ocenił(a) film na 7
oktaryna

Lubię filmy "mieszające" gatunki filmowe, ale tutaj przejście z dramatu do fantazy jest moim zdaniem nieudane. Szkoda.

ocenił(a) film na 8
hmszup

Ale zupełnie nie o to chodzi. Interpretujecie koniec filmu korzystając ze europejsko racjonalnego szkiełka i oka. A może relacja miedzy ciałem i duchem tamtym świecie przedstawionym jest inna? Tak ja to sobie tłumaczę. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
hansgrubber

To może byś nakreślił jak Twoim zdaniem została ta relacja nakreslona?

ocenił(a) film na 8
oktaryna

Potwierdzam, oglądałem z zapartym tchem pierwszą część filmu tak ujmującego, tak urzekającego, tak intrygującego by po aresztowaniu tej pary coś w nim pękło, aczkolwiek film pozostaje bardzo dobrym dziełem.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
oktaryna

Dla mnie jest to kontrast bardzo potrzebny zderzenie pragnień i całej metafizyki z brutalną rzeczywistością i realiami.

oktaryna

Nie zgodzę się, w moim odczuciu zakończenie filmu jest znakomitym podsumowaniem i punktem kulminacyjnym metafizyki i poetyki obrazu, przepełnionym symboliką. I pozostawia fantastyczne pole do popisu dla wyobraźni widza.

ocenił(a) film na 10
oktaryna

Rewelacyjnie opisałaś moje wrażenia na temat tego filmu :) Zawsze po seansie filmu czytam co ludzie piszą na jego temat. Bardzo rzadko coś komentuje, ale tu mimo tego, że wiele osób potwierdziło już to co napisałaś, musiałem też to napisać ;)

ocenił(a) film na 10
oktaryna

A ja się nie zgadzam. Moim zdaniem film ma jedno z najlepszych, może nawet najlepsze zakończenie jakie widziałem. Z tego co zdążyłem zauważyć, Koreańskie filmy są dość "pokręcone" (w pozytywnym znaczeniu), ale takiego finału jak tutaj się nie spodziewałem. Poza tym bardzo podobało mi się pokazanie uczuć bez dialogów.

ocenił(a) film na 7
Boy_From_Hell

To wlasnie uwielbiam w koreanskich filmach nawet jesli caly film jest nudny, zakonczenie rekompensuje nam niedostaki secenariusza, choc tu wlasciwie zadnego scenariusza nie bylo, wlasciwie to kazdy z nas moglby nakrecic cos podobnego, wchodzac do mieszkan , wychodzac. Balem sie, ze moze sie skonczyc tak, ze albo on zginie, zabity przez jej meza, albo on zabije i ucieknie z nia. Na szczescie styl koreanskiej szkoly filmowej zostal zachowany. NIe przeszkadzalo mi nawet, ze glowny bohater byl niemowa, nadrabial to znakomita mimika twarzy. To raczej expereyment niz film, dlatego ciezko mi ocenic.

ocenił(a) film na 7
oktaryna

Zgadzam się z Tobą. Ale pomimo tego muszę przyznac, że film jest dobry i przy okazji inny.
Rzadko kiedy spotyka się tak ładnie opowiedzianą historię, którą później co prawda psują sprawy metafizyczne.
Gdyby "końcówka" filmu wyglądała inaczej to może dałbym wyższą ocenę, a tak to 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones